BATMAN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

ORTAK SINAV KONU - SORU DAĞILIM TABLOSU

Millî Eğitim Bakanlığı 09/09/2023 tarihinde 32304 sayılı resmi gazetede Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği yayınlanmıştır. Yönetmeliğin incelenmesi ve yönetmelikte belirtilen ülke, il/ilçe ve okul genelinde yapılacak sınavlarla ilgili 04/10/2023 tarihinde tüm branşların ilçe zümre başkanlarının katılımı ile il zümre toplantıları gerçekleştirilmiştir. Millî Eğitim Bakanlığının hazırladığı örnek konu soru dağılım tabloları rehber kabul edilerek il/ilçe ve okullarda yapılacak olan ortak sınavlarda kullanılmak üzere konu soru dağılımları il zümre başkanları tarafından belirlenmiştir.
ORTAK SINAV KONU - SORU DAĞILIM TABLOSU

Öğretmenlerimiz, okullarında yapacakları sınavlarda konu soru dağılım tablosunda belirtilen kazanımlar ve soru sayılarına göre sınav yapacaklardır. Okulda seçilen "seçmeli dersler" için konu soru dağılım tablolarını okul zümre öğretmenlerinin hazırlamaları ve bu tablolara göre sınav yapmaları gerekmektedir. Boş konu soru dağılım tablosu indir (excel) 

Okullarda birden fazla şube okutan zümrelerin Birden fazla şubesi olan zümrelerin tutanağı Tutanağını kullanarak ortak yazılı sınav sürecini resmiyete dökmeleri gerekmektedir.

Okullarda tek şube okutan zümrelerin ise Tek şube okutan zümre öğretmen Tutanağını kullanarak ortak yazılı sınav sürecini resmiyete dökmeleri gerekmektedir.

Batman Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüğünün resmi internet sayfasından paylaşılan konu soru dağılım tablolarının indirildikten sonra karar verilen senaryonun sınıf panolarında ve okulun resmi internet sayfasında ilan edilerek öğrencilere duyurulması sağlanmalıdır.

*1. Dönem 1. Yazılı Sınavlar 30 Ekim 2023 ile 10 Kasım 2023 tarihleri arasında,

*1.Dönem 2. Yazılı Sınavlar 25 Aralık 2023 ile 5 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.

*Bakanlığın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yapacağı ortak yazılı sınavları haricinde aşağıda belirtilen tarihlerde okullarda herhangi bir sınav yapılmayacaktır.

*2023-2024 eğitim öğretim yılı 1. dönem 2. yazılı sınavları, 6. sınıf Türkçe ve matematik dersleri için 26 Aralık 2023 Salı günü, 9. sınıf Türk dili ve edebiyatı ile matematik dersleri için 27 Aralık 2023 Çarşamba günü ülke genelinde ortak olarak yapılacaktır.

*Batman İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından 25/09/2023 tarihinde ilçe milli eğitim müdürleri kurulunda 2 Ocak 2024 Salı günü 7.sınıf Fen Bilimleri 1. dönem 2. yazılı ile  10.sınıf Coğrafya 1. dönem 2. yazılı ve 3 Ocak 2024 Çarşamba günü 11.sınıf Tarih 1. Dönem 2. yazılılarının il geneli ortak sınav yapılmasına karar verilmiştir.

Bakanlığın 1. Dönem 1. Yazılı Örnek Soru Kitapçıklarına https://odsgm.meb.gov.tr/www/ornek-soru-kitapciklari/icerik/1070 linki üzerinden ulaşılabilir.

Konu Soru Dağılım Tablolarında Dikkat Edilecek Hususlar

OKUL GENELİ ORTAK SINAV SORULARI HAZIRLANIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Ortak Yazılı Sınavlar SSS

Temel Eğitim Konu Soru Dağılım Tabloları

Orta Öğretim Konu Soru Dağılım Tabloları

Kültür Mah. 2608 Sk. No15 Merkez/Batman - 0 488 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.